Pytania+odpowiedziMiałam okazję współpracować już z wieloma parami, modelkami, waszymi pociechami. Każda sesja jest dla mnie nowym, wspaniałym i niepowtarzalnym doświadczeniem.
Przed każdą zaplanowaną sesją czy reportażem, staram się z Wami spotkać. Dzięki temu mogę lepiej Was poznać i zrozumieć oczekiwania.

Podczas takich spotkań także Wy zadajecie mi pytania. Aby ułatwić naszą współpracę jeszcze przed rozmową w "cztery oczy", postanowiłam odpowiedzieć na najczęściej zadawane pytania.
Mam nadzieję, że moje odpowiedzi ułatwią Waszą decyzję o spotkaniu ze mną.


FOTOGRAFIA ŚLUBNACzym wykonujesz zdjęcia?
W mojej torbie fotograficznej znajduję się:
- body CANON 6D
- body CANON 60D (zastępcze)
- obiektyw CANON 24mm f/1.4
- obiektyw CANON 50mm f/1.4
- obiektyw CANON 100mm f/2.8
- lampa Nissin Mark II
- blenda


Czy masz drugi-awaryjny aparat?
Mam świadomość tego, że podczas waszego ślubu czy wesela mój sprzęt może zostać uszkodzony, ale nie pozwolę na to, byście nie mieli pamiątki! Zawsze mam ze sobą dwa aparaty, byście o nic nie musieli się martwić.


Czy posiadasz zezwolenie kurii na fotografowanie w kościołach?
Tak.


Jak długo trzeba czekać na zdjęcia?
Po wykonaniu sesji przychodzi czas na selekcję oraz obróbkę najlepszych zdjęć. W zależności od tego jaki wykonywałam rodzaj sesji, czas oczekiwania na zdjęcia jest różny.
Jeśli chodzi o sesje indywidualne, ciążowe, dziecięce, narzeczeńskie- pierwsze zdjęcia dostaniecie drogą mailową już na kilka dni po sesji. 


Czy sami możemy wybrać zdjęcia do obróbki?
Oczywiście, jest taka możliwość. Decydując się na samodzielne wybieranie zdjęć musicie liczyć się z tym, że okres oczekiwania na obrobione zdjęcia i odbitki może się nieznacznie wydłużyć.


Jak wybieramy miejsce na sesję plenerową?
Na początku staram się zrozumieć Wasze potrzeby i znaleźć miejsce, o jakim marzycie. Jeśli macie już upatrzony plener- z chęcią się dostosuję. Oczywiście jeśli nie macie żadnego pomysłu, chętnie podpowiem Wam, gdzie możemy wykonać nasze zdjęcia.


Sesja plenerowa- dlaczego nie w dzień ślubu?
Myślę, że dzień ślubu to nie tylko Wasz wyjątkowy dzień, ale także Waszych rodziców, bliskich, przyjaciół. Dlatego też nie chcę odciągać Was od rodziny i gości.
Sesję plenerową wykonuję z parami zazwyczaj na kilka dni po ślubie- dzień, który wybierzecie zależy od Was.
W dniu ślubu staram się wyciągnąć Was z sali choć na chwilę, by w bardzo króciutkiej sesji uchwycić Wasze emocje- radość, która w wyjątkowy sposób maluje się w tym dniu na Waszych twarzach. Często podczas takiej sesji towarzyszą nam świadkowie oraz przyjaciele.


Ile trwa i jak wygląda sesja plenerowa?
 Ślubna sesja plenerowa trwa od 1.5 do 2.5 godzin. To, w jaki sposób wygląda sesja zależy w dużej mierze od Was- Waszych pomysłów, inspiracji- w pierwszej kolejności staram się bowiem spełniać Wasze wizje i marzenia. Jeśli nie macie pomysłu na zdjęcia, oczywiście podpowiem, jak możecie się ustawić.
Staram się, by w czasie sesji panowała luźna atmosfera, było dużo śmiechu i zabawy.


W jaki sposób obrabiasz zdjęcia?
Poprzez obróbkę fotografii rozumiem: rozjaśnienie zdjęć, dodanie warstw oraz retusz. Nie musicie się bać- nie wygładzę Waszych twarzy- usunę z nich jedynie przebarwienia i błyszczenie.


Gdzie możemy się spotkać i na czym polega rozmowa?
Spotkanie ze mną jest niezobowiązujące. Podczas niego pokażę Wam zdjęcia- te w formie cyfrowej jak i wywołane odbitki. Będziecie mogli zobaczyć gotowe prezentacje multimedialne oraz omówić szczegóły współpracy. Spotkać możemy się wszędzie- jest to jednak zazwyczaj kawiarnia :).


Czy dojedziesz kilkadziesiąt kilometrów na nasze wesele?
Istnieje możliwość dojazdu w każde miejsce w Polsce. Oczywiście ze względu na dojazd obierana jest dodatkowa opłata, którą ustalam indywidualnie z każdą parą w zależności od ilości kilometrów.


FOTOGRAFIA DZIECIĘCA


Jak wygląda sesja dziecięca?
Zdjęcia, w szczególności najmniejszych dzieci, najlepiej wykonywać w domu- tam, gdzie czują się bezpiecznie. Ważne jest byście mieli dostęp do jasnych pomieszczeń. Im jaśniej, tym lepiej. Sesja dziecięca jest wymagająca, dlatego też trwa od 1.5 do 2 godzin. Ten czas jest wystarczający dla fotografa a nie męczy dziecka. Starsze dzieci lubię fotografować na dworze- na polu, w lesie, w przydomowym ogrodzie.


Kiedy jest najlepszy czas na wykonanie sesji dziecięcej?
To zależy od tego, jaki efekt chcecie osiągnąć. 
Jeśli marzycie o zdjęciu Waszego dziecka ze skrzydełkami, pragniecie uchwycić to, jak śpi, ukazać na zdjęciu jego małe stópki i rączki- proponuję wykonanie sesji na kilka dni po urodzeniu. Najmłodsze dziecko, z jakim mogłam pracować miało pięć dni- udało mi się nawet uchwycić, jak uśmiecha się przez sen. 
Jeśli chcecie, by Wasze dziecko na zdjęciach już siedziało, uśmiechało się i mogło się z Wami pobawić przed obiektywem, najlepszych okresem jest ten, kiedy maluszek skończył już kilka miesięcy. 
Bardzo ciekawym pomysłem na prezent jest sesja na roczek. 
Jeszcze starsze dzieci także świetnie bawią się na sesji- uchwycę wówczas ich zabawy oraz uśmiech. 

Jak układa Ci się współpraca z dziećmi?

Dzieci są osóbkami, które wprost uwielbiam!  I one chyba to wyczuwają :) Przeważnie podczas zdjęć panuje spokojna atmosfera. Staram się na początku pobawić chwilę z dzieckiem, mówić do niego, tak by zdobyło moje zaufanie. Kiedy maluszek już się przyzwyczai zaczynam pracę. Do niczego nie zmuszam dzieci, nie układam ich na siłę. Staram się fotografować ich naturalne zachowanie, ruchy.